Udrażnianie rur chemią

Gdy zatkanie jest efektem nagromadzenia się resztek mydła, to warto spróbować przepłukać odpływ gorącą wodą. Istnieje też kilka wariantów różnych mieszanek do udrażniania np.soda ocet i woda, aby ją zastosować, należy połączyć sodę oraz ocet i wlać do zlewu lub umywalki. Następnie odczekać około 10 minut. Potem wystarczy spłukać gorącą wodą. Substancje chemiczne mogą okazać się mało skuteczne, jeśli zator nie powstał przed syfonem. Bardzo często są to substancje żrące, dlatego zaleca się używanie rękawic ochronnych. Środki chemiczne mogą wywołać poparzenia na skórze, a także uszkodzenie odpływu kanalizacji. Warto używać biopreparatów do udrażniania rur, są one bezpieczne dla środowiska i nie niszczą naszej instalacji.

Przepychacz do odpływów.

Zatkane odpływ można udrożnić za pomocą gumowej przepychaczki. Jak to zrobić? Do odpływu docisnąć przepychaczkę a następnie zalać wodą do poziomu gumowej nasadki, następnie odciągnij oraz dociągnij rączkę przepychacza.

Udrażnianie rur sprężyną hydrauliczną

Do użycia sprężyny hydraulicznej należy zdemontować syfon lub miskę wc. Następnym krokiem jest wprowadzenie spirali do odpływu oraz kręcenie korbą, aby pozbyć się zanieczyszczeń z kanalizacji. Do uzyskania większej skuteczności należy użyć jej kilkakrotnie. Jeżeli jednak w żaden sposób nie uda nam się odetkać odpływu, warto wtedy poprosić o pomoc hydraulika z odpowiednimi narzędziami do przepychania kanalizacji. Sprężyna elektryczna napędzana silnikiem o dużej mocy obraca się rozbijając zator z dużą skutecznością.