Bezwykopowa naprawa kanalizacji to zyskująca coraz większą popularność metoda, która stosowana jest w różnych sytuacjach. Umożliwia skuteczną naprawę istniejącej i zniszczonej sieci kanalizacyjnej. To bardzo dobre rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w momencie, kiedy dostęp do rur kanalizacyjnych jest w znacznym stopniu utrudniony i nie ma możliwości bezpośredniego dostępu do sieci. Dotyczy to między innymi sytuacji, gdy rury biegną pod budynkami, drogami lub pod halami produkcyjnymi. Na czym polega bezwykopowa naprawa rur?

Bezwykopowa naprawa kanalizacji

Metoda, jaką jest bezwykopowa naprawa kanalizacji, stosowana jest przede wszystkim przy likwidacji usterek, które dotyczą kanalizacji sanitarnych, przemysłowych oraz deszczowych. Pozwala na renowację rur kanalizacyjnych w pionie i poziomie, bez niepotrzebnego kopania, hałasu oraz kucia. Znajduje zastosowanie zwłaszcza przy usuwaniu awarii, których przyczyną są między innymi nieszczelne złącza, a także pęknięcia oraz ubytki w rurach. Można ją stosować także w momencie, kiedy w system kanalizacji wrosły korzenie drzew. Dzięki bezwykopowej metodzie naprawy kanalizacji możliwe jest przywrócenie rurom ich wcześniejszych właściwości, bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów. Dzięki niej uniknąć można także skutków, które związane są między innymi z całkowitą wymianą instalacji wodno-kanalizacyjnej. Zastosowanie bezwykopowej naprawy kanalizacji skutecznie i trwale przeciwdziała dalszym zniszczeniom sieci, pozwalając na jej sprawne funkcjonowanie.

Na czym polega bezwykopowa naprawa rur?

Wiemy już, czym jest bezwykopowa naprawa kanalizacji. Warto również dowiedzieć się, na czym polega bezwykopowa naprawa rur? Przed przystąpieniem do najważniejszych prac, w pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić rury kanalizacyjne, a następnie ustalić przyczynę zaistniałego problemu. Aby tego dokonać, należy przeprowadzić inspekcję kanalizacji kamerą. Następnie podejmowana jest decyzja dotycząca renowacji rur kanalizacyjnych. W ramach bezwykopowej naprawy rur wykorzystywana jest metoda punktowa oraz metoda „rura w rurę”.

Metoda punktowa wykorzystywana jest w momencie, kiedy wykryte zostaną ubytki np. na łączeniach rur lub jeśli wystąpią nieszczelności. W takiej sytuacji zastosowanie znajduje specjalne urządzenie, tzw. packer, którego zadaniem jest dokładne uszczelnienie powstałego ubytku. W tym celu stosuje się wykładzinę z włókna szklanego, które nasączone jest żywicą. Nasączoną żywicą matę wprowadza się do przewodu w miejscu, w którym uległ on uszkodzeniu. W dalszej kolejności do packera wprowadza się sprężone powietrze, co sprawia, że mata zaczyna ściśle przylegać do uszkodzonej rury. Następnie packer zostaje usunięty z kanału, a mata dokładnie przylega do ściany przewodu. Metoda „rura w rurę” (shortlining) wykorzystywana jest natomiast przy uszkodzeniach dłuższych odcinków rur kanalizacyjnych, które zostały zniszczone np. przez wrastający w sieć korzeń, rozszczelnione łącza lub miejscowe pęknięcia. Wprowadza się wówczas nowe rury przez zniszczony kanał, odtwarzając całość sieci wodno-kanalizacyjnej. Metoda ta umożliwia dalsze bezproblemowe użytkowanie sieci bez konieczności wymiany całego systemu.

Naprawa rur metodą bezwykopową – postaw na profesjonalistów!

Nasza firma hydrauliczna świadczy kompleksowe usługi w zakresie naprawy i renowacji systemów kanalizacyjnych z wykorzystaniem bezwykopowej naprawy kanalizacji. Wieloletnie doświadczenie w połączeniu z bogatą wiedzą specjalistów oraz profesjonalnym sprzętem sprawiają, że wszelkie niezbędne prace wykonywane są szybko, sprawnie i niezwykle dokładnie. Naprawa bezwykopowa to rozwiązanie znacznie tańsze w porównaniu do tradycyjnych metod. Zaletą tej metody jest również to, że odcinek, który podlega naprawie, nie musi być wyłączany z eksploatacji w momencie trwającej naprawy. Naszym Klientom zapewniamy profesjonalną obsługę, szybką interwencję oraz kompleksowe wsparcie techniczne. Działamy 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Prowadzone przez nas działania niemal zawsze przywracają sieć wodno-kanalizacyjną do pełnej sprawności.