Niedrożne rury to poważny problem, który bardzo często pojawia się zarówno w kuchni, jak i w łazience. Charakterystyczną oznaką świadczącą o zatorze jest bulgotanie w umywalce lub w brodziku, ponadto woda zaczyna spływać wolniej, a podczas jej spływania pojawiają się dodatkowo pęcherzyki powietrza. Najczęstszą przyczyną zapchanych rur jest odkładający się w ich wnętrzu tłuszcz, a także resztki jedzenia oraz włosy i tworzące się osady z mydła. Przyczyną zatorów mogą być także zbyt małe spadki poziomów kanalizacyjnych lub ich całkowity brak. Jakie są domowe sposoby na udrażnianie rur?

Domowe sposoby na udrażnianie rur

Istnieje wiele sposobów udrażniania rur. Jeśli chodzi o domowe sposoby na udrażnianie rur, sprawdzić się może ocet spirytusowy oraz soda, którymi raz na jakiś czas można przeczyścić odpływ. Aby tego dokonać, należy wsypać do odpływu ¾ szklanki sody, a następnie zalać go wypełnioną w ½ szklanką octu, po czym odpływ należy zatkać korkiem. Po upływie około pół godziny odpływ należy spłukać gorącą wodą. Rozwiązanie to może pomóc w utrzymaniu rur w czystości. Jak udrożnić rury w inny sposób? W celu udrożnienia rur rozwiązaniem może okazać się także systematyczne czyszczenie syfonów. Dzięki tej czynności można zapobiec pojawieniu się zatorów w rurach. Wystarczy raz na jakiś czas zdemontować syfon i oczyścić go z wszelkich zanieczyszczeń, a następnie ponownie go zamontować. Sam demontaż syfonu nie jest czynnością skomplikowaną, dlatego nie powinien zająć zbyt wiele czasu.

Rozwiązaniem mającym na celu pozbycie się zatoru okazać się może również przepychacz. To urządzenie składające się z gumowego kielicha oraz specjalnego uchwytu. W celu udrożnienia odpływu należy przyłożyć ją do odpływu, a następnie odciągnąć – czynność należy powtarzać wielokrotnie. Sprawdzić może się także sprężyna, którą stanowi zwinięty drut ze specjalną końcówką, która zakończona jest korbą. Urządzenie to bardzo dobrze sprawdzi się zwłaszcza w sytuacjach, kiedy zator wystąpi bardzo głęboko. Rozwiązaniem może okazać się również aspiryna. Wystarczy umieścić w odpływie dwie rozkruszone tabletki aspiryny, a następnie zalać je szklanką octu. Po upływie kilku minut zatkane rury powinny zostać udrożnione.

Jak w domowy sposób udrożnić rury?

Jeśli chodzi o domowe sposoby na udrażnianie rur, sprawdzić się mogą również dostępne w sklepach żele, różnego rodzaju proszki oraz granulki przeznaczone do rur. Przed ich zastosowaniem należy jednak pamiętać o dokładnym zapoznaniu się z instrukcją ich stosowania, ponieważ niewłaściwie użyte mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Środki te stosuje się najczęściej profilaktycznie. Jak w domowy sposób udrożnić rury innymi sposobami? Sprawdzić może się również kwasek cytrynowy. Wystarczy rozpuścić w szklance z ciepłą wodą 2 opakowania kwasku, a następnie po upływie około 15 minut należy wlać zmieszaną wcześniej zawartość szklanki do odpływu.

W celu zapobiegania zatorom w rurach odpływowych sprawdzić się może również sito na odpływ, które zatrzymuje włosy, resztki jedzenia oraz inne zanieczyszczenia, które normalnie mogłyby dostać się do rur, powodując problemy z prawidłowym przepływem wody. W celu zapobiegania zatorom warto ponadto systematycznie (przynajmniej dwa razy w ciągu tygodnia) zalewać odpływ wrzątkiem, który powinien usunąć znajdujące się na ściankach rur wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia.

Jak udrożnić rury – wezwij hydraulika!

Jeśli pomimo wielu prób domowe sposoby na udrażnianie rur ostatecznie nie przyniosą oczekiwanych efektów, rozwiązaniem może okazać się wezwanie na pomoc hydraulika. To specjalista, który bez problemu poradzi sobie z powstałym zatorem. Pracujący w naszej firmie hydraulicznej specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie oraz szerokie umiejętności, dzięki którym szybko i skutecznie usuną każdy zator, udrażniając kanalizację. Świadczymy usługi hydrauliczne na najwyższym poziomie, a ceny naszych usług są przystępne dla Klienta. U nas możesz liczyć na kompleksowe wsparcie wykwalifikowanych hydraulików. Jeśli masz więc problem z niedrożnymi rurami w mieszkaniu lub biurze, a domowe sposoby okazały się nieskuteczne, skontaktuj się z nam jeszcze dziś i zarezerwuj termin wizyty! Usługi hydrauliczne oferujemy 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.